Broken Hope
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Любимата ни флууд секция
Правила EmptyСъб 15 Май 2010 - 16:21 by Lee

» Коментари!!!
Правила EmptyПет 22 Яну 2010 - 22:41 by Lee

» Коледни пожелания
Правила EmptyВто 22 Дек 2009 - 23:50 by Kumori

» Четиво
Правила EmptyСря 16 Дек 2009 - 17:47 by Kumori

» Вицове
Правила EmptyСря 16 Дек 2009 - 1:21 by Elfian

» Esperanto
Правила EmptyСря 16 Дек 2009 - 1:11 by Elfian

» Obey the Moderator!! (Подчинявайте се на модератора!)
Правила EmptyСря 16 Дек 2009 - 1:01 by Elfian

» Да попеем малко :)
Правила EmptyСъб 12 Дек 2009 - 20:15 by Elfian

» Началото на една история
Правила EmptyПет 4 Дек 2009 - 14:59 by Kumori


Правила

Go down

Правила Empty Правила

Писане by Kumori Вто 1 Сеп 2009 - 7:12

Ох... за стотен път сигурно правя такава тема, така че ако забравя нещо ми кажете ;/

Да започнем с това Какво е РП?
Съкратено от Rolaplay, буквално означава игра по роли. Този тип игри позволяват на участниците да развихрят фантазията си до максимум, за да направят историята по-интересна и забавна. Естествено, за да участвате в дадено Рп, вие трябва първо да си създадете герой, който да се вписва в историята. Всяко рп представлява нещо като приказка, която обаче не се пише от един автор, а от всички заедно. И не си мислете, че всеки пише за собственият си герой. Има и такива игри, но поне в моят форум няма да се играе така Suspect

Как се пише в РП?


-- Не пишете в първо лице, ед. число!!!! Винаги пишете от трето лице!
По принцип не е грешно и да пишете в първо лице, но според мен лично това е глупаво за читателите. Ако някой има нещо против, нека ми пише да го обсъдим =)

-- Думите на всеки герой започват /и свършват/ с тире!
в началото на реда, преди самата пряка реч, всички знаем, че се слага тире. Но ако желаете да обясните нещо, относно репликата (например кой я е казал), трябва да го напишете на същия ред след тире!

Пример:
-Здравейте! - поздрави Наско, влизайки в стаята.
-Имаш ли домашното по физика!?
- скочи бързо Тошко с притеснен поглед и треперещи ръце от притеснение.
Както виждате, репликата на всеки един от героите е на нов ред.

-- Препинателните знаци!!!
Изречение, абсолютно всяко изречение, завършва със препинателен знак (.; !; ?) и те се слагат дори и пред тирето, както съм отбелязала горе.


-- Правописните грешки!
Много е дразнещо, когато има такива из текста. Четеш си и тъкмо си се вживял и на очи ти се набива някоя глупава грешка като 'ноща, ътре', така наречените 'грешки от бързина'. За да ги няма, аз ви препоръчвам преди да натиснете 'Прати' винаги да си препрочитате целият пост. Ще се учудите колкото много можете да намерите и поправите сами. Друго, което препоръчвам е правописните пакети, които има Модзила (не съм сигурна за другите браузъри, но предполагам че и те имат). Удобни и лесни за инсталация, а работата която вършат е изключителна!!!


Съвети от мен =)
Когато желаете да пишете пост, тук правим един номер:
Пускате едно мнение с текст 'Ще пиша!' или нещо от сорта и по този начин си запазвате място. Ако пък видите, че някой друг вече е пуснал такъв пост, изчаквате той да си напише неговото, и тогава почвате вашето. Така няма да има объркации =)
Друго, което бих ви препоръчала е преди да натиснете 'Прати' да си копирате текста, ако сте го писали направо във форума. Случва се понякога интернета ви да изчезне, или форума да се бъгне, и като ви изпише въпросната греша, целият ви труд ще изчезна (случвало ми се е хиляди пъти, гадно е, вярвайте ми =.="). Препоръчвам да пишете самият си пост някъде другаде, на Уорд (и той има минуси, при поставянето на текста, редовете се разместват и се налага после да си играете да ги оправяте. Поне на мен така ми прави, не знам дали и при вас ще има такива проблеми ;/) или изключителната програмка, която Елфиан/Влади сам направи. Когато той се върне ще сложа и линк за сваляне, тъй като сега го нямам Rolling Eyes Но аз лично използвам нея и нямам абсолютно никакви проблеми ^^


Е, това е от мен за сега. Ако ми дойде нещо друго на ум, ще пиша тук. И вие се чувствайте свободни да питате, ако имате въпроси относно тази тема =)
Kumori
Kumori
~Bad one xD
~Bad one xD

Брой мнения : 150
<3 Points : 294
Reputation : 0
Join date : 27.08.2009
Age : 33

My WEB-self
Kumori:
Правила Left_bar_bleue100/100Правила Empty_bar_bleue  (100/100)

https://brokenhope.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите